Anasayfa
Hakkımızda
Müşteri Hizmetleri
Teknik Bilgi
İletişim
 
EN SON EKLENEN ÜRÜNLER
 
 KİTAPLAR / YAYINLARIMIZ / Bilim
 
Thumbnail image for ./imagess/urun/7c0735e6-1ea8-4632-8ce7-bc50bc2e0be7.JPG
Ürün Adı :  Adem İle Havva'nın Göbek Çukurları Var Mıydı ?
Stok Durum :  var
Ürün Fiyatı :  21,60 TL
 
 
Taksit Seçenekleri
   
 

             ADEM İLE HAVVA’nın GÖBEK ÇUKURLARI VAR MIYDI?

Günümüzün birçok zararlı ve yıkıcı, gerçeği gizleyen bilimsel (!) sahtekarlıklarını ortaya çıkaran eğlenceli ve aydınlatıcı bir eser.

Martin Gardner’in Adem ile Havva’nın göbek çukurları var mıydı? adlı kitabı;
· Rüya teorisi ve Yeni Çağ (New Age) psikolojisinin
· Scientoloji ve dinsel köktencilik
· Refleksoloji, çiş terapisi ve benzeri diğer “alternatıf tıbbın öğretilerini araştırıyor.

Göktaşları yeryüzüne yağarak bize anlatıldığı gibi yaşam yok edecekler mi?
Yumurtalar yalnızca baharın ilk günü mü dik durabilirler?
Kendi çişini içmek hastalıkları iyileştirir mi?

Böyle gülünç sorular, öyle görünüyor ki günümüzde, sanki bilim adı altında ortaya çıkan korku ve şaşkınlık yaratmaktan başka işe yaramayan teorileri de kapsayan bilgi kırıntılarına açmışız gibi, milyonların zihnini meşgul ediyor. Yine de bu fikirler, ne denli gülünç olurlarsa olsunlar, ciddi makalelerde, “haber” programlarında, ciddi dergilerde yer alıyor, kolayca saygın bilgi olarak ortaya atılıyor ve kısa bir zaman içinde de, “gerçek” olarak kabul ediliyorlar.

İşte böyle diyor Martin Gardner bu Adem ile Havva’nın göbekleri var mıydı? adlı kışkırtıcı ve sürükleyici kitabında. Günümüzün, bilimsel hurafeleri ortaya çıkaran en büyük dahilerinden biri Martin Gardner. Uzun yıllar süren araştırmalarının ışığında Gardner, Yeni Çağ kehanetlerinin ve saygın bilimcilerin güvenilmez araştırma sonuçlarını irdeliyor. Sahte bilim konularına deneyimli, şüpheci bir bakış açısıyla Adem ile Havva’nın göbekleri var mıydı? adlı kitap, numerolojiden Scientology’ye, Cennetin Kapısı tarikatının kült intiharlarından Senatör Claiborne Pell’in uzaylıların işgaline kadar değişik alanlarda görüşlerini belirtiyor. Kariyerine 1930larda başlamış olan Gardner, hurafe ve zahmetsizce sağlık vaat edenlere hemen inanma eğilimindeki Amerikalıya kendi bilgeliklerini aktarıyor.

Adem ile Havva’nın göbekleri var mıydı? oldukça neşeli ve enetelektüel sahtekarlıkları ortaya çıkarmakta oldukça başarılı bir kitap. Özellikle çiş terapisi ve numeroloji konularındaki görüşlerini, alternatif tıp ile ilgilenen kişilerin kaçırmamamsı gerekiyor. Aydınlanmanın anıtsal bir eseri olarak Adem ile Havva’nın göbekleri var mıydı? mantık ve makul düşünceye değer verenleri rahatlatabilecek ve Martin Gardner’in, geçtiğimiz yüzyılın bilimsel araştırmalarının anlaşılmasına katkıda bulunan bir tür mirası.

MARTİN GARDNER, aralarında Fads and Fallacies in theNname of Science, Calculus Made Easy, The Annotaded Alice gibi çok değişik konularda yetmişten fazla kitap yazmıştır. Yirmi beş yıldan fazla Scientific Americanda matematik oyunları köşesini yazmıştır. Aynı zamanda, bu kitabın derlendiği Skeptical Inquirerin de köşe yazarıdır. Hendersonville, North Carolina’da yaşamaktadır.

Harold Bloom’un Omens of the Millenium (Milenyumun alametleri?) ve Carl Sagan’ın The Demon-Hounted World (İblislerin esiri dünya?) adlı eserleriyle yarışabilecek bir eser.

Martin Gardner, yarım yüzyıldan beri mistisizme ve anti-entelektüalizme karşı akılcılığı ve iyi bilimi savunan aydınlatıcı bir ışık kaynağı olmuştur.

-Stephen Jay Gould

Martin Gardner milli bir hazinedir ve Adem ile Havva’nın göbek çukurları var mıydı? Okullarda ve kongrede zorunlu olarak okutulmalıdır. Şüphesiz böylece, uçan daireler, Scientoloji, Yaratışçılık gibi deli saçmalıklarına bir son verebilir.

-Arthur C. Clarke

Martin Gardner’in çağdaş aydın kültüre katkısı - anlayış genişliği, zor soruları kavrama gücü açısından emsalsizdir.

-Noam Chomsky

“Martin Gardner bu ülkede bu yüzyılda ortaya çıkmış büyük aydınlardan biridir”

-Douglas Hofstadter

 

Martin Gardner
Çeviri : Celal Kapkın
ISBN : 975-503-121-9
Barkod : 9789755031217
420 SAYFA
Kapak Tasarım : Ebru Grafik
3. Hamur Henzo Ciltsiz
Fiyat : 21,60 TL.

 
 ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
 
Garantisi :  Yok
Yurt Dışı Satışı :  Yok
     
K.Adı :
Şifre :
   
Şifremi Unuttum
Yeni Üye Ol
   
Sepetiniz Boş
 
 Emin Ongan; Rıza Bey *Curcuna Şarkı
 Ali Rıza Avni ©      Sengin Semai
 Tahsin Karakuş * Ağır Aksak Zeybek
 
 EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER
Rüzgar Gibi
Bab-ı Esrar
Brida
Son Ada
Masumiyet Müzesi
Küçük Arı
Zar Adam
Empati
Aydınlığı Giyinenler
Olasılıksız
Salak Erik Ağacı
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Garanti ve İade Koşulları | Güvenlik ve Gizlilik | Sipariş ve Teslimat Koşulları | Banka Hesapları | İletişim
www.evrimkitap.com sitemiz içerisinde yer alan metinler, fotoğraflar ve diğer türdeki içeriklerin telif hakları evrimkitap.com’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz, çoğaltılamaz.
© evrimkitap.com 2010