Anasayfa
Hakkımızda
Müşteri Hizmetleri
Teknik Bilgi
İletişim
 
EN SON EKLENEN ÜRÜNLER
 
 KİTAPLAR / YAYINLARIMIZ / Sosyal Psikoloji
 
Thumbnail image for ./imagess/urun/ab1caf86-6553-4dee-b8d6-92ad6c277613.JPG
Ürün Adı :  Psikoterapi Hediyeleri
Stok Durum :  var
Ürün Fiyatı :  11,00 TL
 
 
Taksit Seçenekleri
   
 

                                     Psikoterapi Hediyeleri

Psikoterapinin ruhsal hastalıklara, kişilik bozukluklarına ve kişilik ve kimlik gelişimine olan önemli katkıları yanı sıra aynı zamanda insanın zihinsel ve ruhsal gelişiminin anlaşılmasında da önemli bir yeri vardır. Psikoterapi terapist ile hastası arasında kurulan çok özel bir bağdır. Iyileşme bu bağ üzerinden işler ve bir yandan hasta iyileşirken öte yandan da terapist kendini tanır, değişir ve iyileşir. Bu karşılıklılık ilkesi özellikle kişilik çözümlemesine dayanan psikoterapiler için kaçınılmazdır.
 
Yazar bu kitapta kendi terapi tekniğine vurgu yaparken sekiz psikoterapi öyküsünü sanallaştırılmış bir biçimde anlatmıştır. Bu öykülerde özellikle hastanın terapiste verdiği duygu yüklü nesnel ve sanal “hediye”ler konu edilmiş ve aynı zamanda “hediye” lerin arkasındaki duyguların çözümlemesine girilmiştir. “hediye”lerin bazıları gerçekten terapiste terapi süreci içinde ya da sonunda verilen nesnel ve duygu anlamlı küçük şeylerdir. Bazılarında da hastanın terapiste farkında olmadan aktardığı öznel duygulardır. Bu duygu aktarımları bir yandan hastanın kendini anlamasına katkıda bulunurken, öte yandan da terapistin kendini anlamasına ve ilişkiyi ayarlamasına yardımcı olmuşlardır. 
 
Hastaların  önemli bir bölümü preödipal adı verilen erken çocukluk dönemine ilişkin örselenmeler ve eksiklikler yaşamaktaydılar. Bu bağlamda hediyelerin duygu yükleri de daha az bastırılmış yoğun ve güçlü olmuştur. Bu tür hastaların terapistleriyle kurmaya çalıştıkları tamamlayıcı bağlanmayla ilgili terapistin kendini ayarlamasına “hediye”lerin katkısı olmuştur.
 
Bu kitabın kaleme alınma amacı bir yandan psikoterapilerin işleyişi konusunda bilgilendirmek ve öte yandan bir terapistin kendini paylaşması olarak da  değerlendirilebilir.Prof.Dr.Ataman Tangör
ISBN 975-503-174-3
Barkod 9789755031743
1.Baskı Ocak 2007
144 Sayfa
 

 
 ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
 
Garantisi :  Yok
Yurt Dışı Satışı :  Yok
     
K.Adı :
Şifre :
   
Şifremi Unuttum
Yeni Üye Ol
   
Sepetiniz Boş
 
 Emin Ongan; Rıza Bey *Curcuna Şarkı
 Ali Rıza Avni ©      Sengin Semai
 Tahsin Karakuş * Ağır Aksak Zeybek
 
 EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER
Rüzgar Gibi
Bab-ı Esrar
Brida
Son Ada
Masumiyet Müzesi
Küçük Arı
Zar Adam
Empati
Aydınlığı Giyinenler
Olasılıksız
Salak Erik Ağacı
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Garanti ve İade Koşulları | Güvenlik ve Gizlilik | Sipariş ve Teslimat Koşulları | Banka Hesapları | İletişim
www.evrimkitap.com sitemiz içerisinde yer alan metinler, fotoğraflar ve diğer türdeki içeriklerin telif hakları evrimkitap.com’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz, çoğaltılamaz.
© evrimkitap.com 2010