Anasayfa
Hakkımızda
Müşteri Hizmetleri
Teknik Bilgi
İletişim
 
EN SON EKLENEN ÜRÜNLER
 
 KİTAPLAR / YAYINLARIMIZ / Bilim
 
Thumbnail image for ./imagess/urun/e41d19bf-599e-4e3f-84ed-69083b8661f2.JPG
Ürün Adı :  Keşfetme Hazzı
Stok Durum :  var
Ürün Fiyatı :  14,50 TL
 
 
Taksit Seçenekleri
   
 

                                        Keşfetme Hazzı

Richard P. Feynman fiziğe birçok katkısıyla, ve özellikle kuantum elektrodinamiği üzerine çalışmasıyla 1965 Fizik Nobelini kazandı. Hem fizikte hem de halk arasında, çağımızın en ünlü ve sevilen kişilerinden biri olan Feynman birçok popüler kitabın ve ders kitabının yazarıdır, bunlar arasında Surely You're Joking, Mr. Feynman!*, The Meaning of It All**, The Feynman Lectures Complete Audio Collection, ve The Modern Library tarafindan bu yüzyılın en iyi 100 kitabından biri olarak adlandırılan Six Easy Pieces*** bulunur. 

Richard P. Feynman 20. yüzyılın en büyük fizikçilerinden biriydi - atom bombası üzerine çalışmasından Challenger felaketindeki gizemi çözüşüne dek, Feynman dünyanın bugün bildiğimiz biçimiyle şekillendirilmesinde yardımcı oldu. Nobel ödüllü bir fizikçi, ikon kırıcı bir ikon, ilgili bir aile babası, amatör bir sanatçı, ve (Rio de janerio'da bir samba orkestrasında) profesyonel müzikçi olan Feynman çok boyutlu bir insandı. 

Keşfetme Hazzı Feynman'ın en iyi kısa çalışmalarından oluşan harika bir hazinedir - röportajlar ve konuşmalardan derslere ve basılı makalelere. Kapsamlı, geniş erimli bir derleme olarak yapıt bilimle geçen - ve başka yaşamlara benzemeyen - bir yaşama sevimli ve etkileyici bir bakış sunuyor. 

Bu zekice parçaları okuduğumuzda, Feynman'ın dehasına tanık oluyoruz. Almanya'dan önce atom bombasını icat etmeye uğraşan en iyi bilimcimiz gibi, onun kendi anlattıkları sayesinde, biz de ILDünya Savaşı sırasında Los Alamos'un içinde olup bitene ortak oluyoruz. Feynman'ın yarattığı korkunç şamataların ilk elden açıklamalarını okuyoruz - kasa açmalar, erkek yatakhanesine gizlice kadınların sokulması, şifreler, talk pudrası, vb., vb. ile sansürcülerin başına bela olması. 

Fizikçi hakkında çocukluğuna ilişkin birşeyler de öğreniyoruz, babasının ona dünyayı göstermekten nasıl zevk aldığı, ve küçük bir çocuk olarak "birşeyler keşfetmek"ten ne denli büyük haz aldığı. 

Ayrıca Feynman'ın geleceğin bilgisayarlarına ilişkin öngörüsünü, bilimin değerine yönelik anlayışını, ve Challenger uzay mekiğinin patlaması üzerine vardığı sonuçları kendi ağzından işitiyoruz. Her yazıda, kendi garip dili ve derin düşünceleriyle Feynman'ı yaşıyoruz. 

Yüzyılımızın kapanışında, zamanın havasını, bilimdeki ilerlemeyi, ya da ekinimizdeki kilometre taşlarını yakalamanın en iyi yolu kendi Zamanının onu yirminci yüzyılın en etkileyici kişiliklerinden biri olarak onurlandırdığı Feynman'ın sözleridir.

"Kısa öykülerin her biri haz verici. Feynman her zaman aşırı, zaman zaman yürekli, ve çoğu kez kışkırtıcı konuşmalar yaparak bilgisayarlardan toplumda bilimin rolüne dek uzanıyor." 
-ROCKY KOLB, BLIND WATCHERS OF THE SKY'IN YAZARI 

"Hiç kuşku yok ki Feynmanı, yani efsaneleşmiş fizikçinin sözcükleriyle tetiklenen düşünsel bir delilik durumu, Keşfetme Hazzı'ndan sonra insanlar arasında yayılacaktır. Bu denemeler Feynman'ın en kendine özgü, parıltılı zamanını gösteriyorlar." 
-JONH HORGAN, THE END OF SCIENCE AND THE UNDISCOVERED MIND'IN YAZARI 

"Bu harika konuşmalar, röportajlar, ve denemeler toplamı zamanımızın en ünlü fizikçisinin zekasının ve saygısız tutumunun unutulmaz bir örneğini veriyor.İnsan Feynman'ı okudukça onun sevinç veren,coşkulu dünya görüşüne daha çok aşık oluyor."  
-ALAN GUTH,THE INFLATIONARY UNIVERSE 

"İşte Feynman'ın kuşkuculuğun değerine olan insancıl inanç ile evrenin güzelliği ve gücü karşısında duyulan dinsel korkuyu bileştiren bilimsel vaazlarının bir başka parıltılı toplamı."
 -LAURIE M: BROWN,MOST OF THE GOOD STUFF: MEMOIRS OF RICHARD FEYNMAN'ın editörü (JOHN S.RIGDEN İLE)

 

 

Richard P. Feynman 
Çeviri : Nur Küçük & Yasemin Çevik 
ISBN 975-503-114-6
Barkod 9789755031149
303 Sayfa 
1.Baskı Ocak 2002
Kapak Tasarım Ebru Grafik

 
 ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
 
Garantisi :  Yok
Yurt Dışı Satışı :  Yok
     
K.Adı :
Şifre :
   
Şifremi Unuttum
Yeni Üye Ol
   
Sepetiniz Boş
 
 Emin Ongan; Rıza Bey *Curcuna Şarkı
 Ali Rıza Avni ©      Sengin Semai
 Tahsin Karakuş * Ağır Aksak Zeybek
 
 EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER
Rüzgar Gibi
Bab-ı Esrar
Brida
Son Ada
Masumiyet Müzesi
Küçük Arı
Zar Adam
Empati
Aydınlığı Giyinenler
Olasılıksız
Salak Erik Ağacı
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Garanti ve İade Koşulları | Güvenlik ve Gizlilik | Sipariş ve Teslimat Koşulları | Banka Hesapları | İletişim
www.evrimkitap.com sitemiz içerisinde yer alan metinler, fotoğraflar ve diğer türdeki içeriklerin telif hakları evrimkitap.com’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz, çoğaltılamaz.
© evrimkitap.com 2010