Anasayfa
Hakkımızda
Müşteri Hizmetleri
Teknik Bilgi
İletişim
 
EN SON EKLENEN ÜRÜNLER
 
 KİTAPLAR / YAYINLARIMIZ / Anı
 
Thumbnail image for ./imagess/urun/d0336384-06bf-46dc-b739-e0c3d12c5992.jpg
Ürün Adı :  Salak Erik Ağacı
Stok Durum :  var
Ürün Fiyatı :  10,00 TL
 
 
Taksit Seçenekleri
   
 

                                                                             Sibel Öztaş

1965 yılında Ankara'da doğdu.1987 senesinde AÜ Hukuk Fakültesini bitirdi.On yıllık banka avukatlığını takiben Amerika'ya giderek işletme mastırı yaptı.2002 yılında göğüs kanseri oldu.Hastalığı ve tedavisi sırasında tutmaya başladığı günlüğüne tedavi sonrasında da devam eden yazar,bu sancılı dönemdeki duygusal çağlayışlarını,iç kavgalarını ve anılarına yapmış olduğu düşünsel seyahatleri Salak Erik Ağacı isimli kitabında topladı.
salakerik@gmail.com

                                               SALAK ERİK AĞACI

Bana herşeyiyle yabancı olan bu ülkeye gelme cesareti veren şey,yalnızca senin burada oluşundu.Seninle olabilmek için kendi ellerimle söküp çıkardım köklerimi toprağımdan ve yanında yeniden kök salmak istedim.Dallarımızın Sarılması,köklerimizin dolanmasıydı birbirine dileğim.Sendin bana her şeyi göze alma cesareti ve her şeyle mücadele edebilme gücü veren.Ne iklimi,ne toprağı,ne de insanı korkutabildi gözümü buraların.Sen yanımda olduktan sonra,karda da,çölde de çiçek açmak zor değildi benim için.Sevgin,bana gereken tek ve her şeydi bu topraklarda.

Şimdi bu ülkede bulunmamın yegane sebebi olan sevgin yok artık.Üşüyorum iliklerime kadar.Yenildim buranın iklimine.Bahar yine aynı oyunu oynadı erik ağacına ve erik yine inandı tüm varlığıyla ona.Ayaz vurdu kalbime.Biliyorum,iflah olmam bir daha ;çünkü artık köküm başka topraklarda.Bunların en güzel çiçekleriydi eriğin,sunabileceği yalancı bahara.

Yine söküp çıkarmalıyım köklerimi,toplamalıyım dallarımı ve düşmeliyim yollara.Yine aşılacak okyanuslar var önümde.Köklerim yüzgeçlerim olacak.Elbet bir yerlere götürecek beni yollar.Ama nereye gidersem gideyim,ne yaparsam yapayım,biliyorum ki bir parçam hep kalacak buralarda.Ve ben hep biraz eksik olacağım bundan sonra.

Belki yine kanacağım yalancı baharlara;ama çiçeklerim hiç bir zaman bu kadar çok,bu kadar güzel ve bu kadar arzuyla dizilmeyecek dallarıma.İçimdeki özlem,çiçeklerimde çiğ,gözlerimde akmayan bir damla yaş olacak,ömrümün en güzel ve en yalancı baharına,Yıldıray'a !

 

Sibel Öztaş
ISBN : 975-503-194-1
183 Sayfa 
1.Baskı Şubat 2010
 

 
 ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
 
Garantisi :  Yok
Yurt Dışı Satışı :  Yok
     
K.Adı :
Şifre :
   
Şifremi Unuttum
Yeni Üye Ol
   
Sepetiniz Boş
 
 Emin Ongan; Rıza Bey *Curcuna Şarkı
 Ali Rıza Avni ©      Sengin Semai
 Tahsin Karakuş * Ağır Aksak Zeybek
 
 EN ÇOK SATAN ÜRÜNLER
Rüzgar Gibi
Bab-ı Esrar
Brida
Son Ada
Masumiyet Müzesi
Küçük Arı
Zar Adam
Empati
Aydınlığı Giyinenler
Olasılıksız
Salak Erik Ağacı
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | Garanti ve İade Koşulları | Güvenlik ve Gizlilik | Sipariş ve Teslimat Koşulları | Banka Hesapları | İletişim
www.evrimkitap.com sitemiz içerisinde yer alan metinler, fotoğraflar ve diğer türdeki içeriklerin telif hakları evrimkitap.com’a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz, çoğaltılamaz.
© evrimkitap.com 2010